Lenkiška virtuvė: kur skaniausi pierogai Varšuvoje?

Kur pavalgyti? Tikriausiai vienas iš svarbiausių klaisimų atvykus į naują vietą. Nors aplink yra daug restoranų bei kavinių ir pasiūla yra didelė, pasirinkti iš tos gausumos būna sunku.

Pirmiausia reikėtų apsispręsti ką valgyti. Lenkijos nacionalinė virtuvė yra labai įvairi – sriubos, antri patiekalai, desertai, užkandžiai, gėrimai. Pačius žinomiausius patiekalus aprašiau atskirame straipsnyje, kur galite rasti čia.

Lenkijos virtuvė: viską ką turi žinoti!

O dabar svarbiausia, kur pavalgyti?

Gościniec – prieš porą metų Varšuvoje įsikūręs restoranų tinklas. Visi restoranai randasi palei Krokuvos Priemiesčio g. arba pačiame Senamiestyje. Ruošiama virtuvė – tradicinė lenkiška. Pierogi, bigos, flaki, žurek… Pirmam susipažinimui su lenkiška virtuve – kaip tik. Patys restoranai yra išlaikyti tradiciniame styliuje, o padavėjos apsirengusios nacionaliniais kostiumais. Kainos patrauklios, už pilnus pietus vienam žmogui 50 PLN turėtų absoliučiai užtekti. Pierogi – iki 22 PLN, sriubos – iki 10 PLN, bigos (400 g) – 25 PLN.

Beje, jeigu parašysite man el. laišką (atraskvarsuva@gmail.com), atsiųsiu specialų kuponą, kurį pateikus jūsų laukia maloni nedidelė staigmena. Jeigu ieškote staliuko šeimai ar didesnei grupei – padėsiu su rezervacija.

Zapiecek – gerai žinomas restoranų tinklas. Buvo pirmas, kuris pasiūlė skanią nacionalinę virtuvę už prieinamą kainą. Restoranai įsikūrę pagrindinėse turistinėse vietose – Nowy Šwiat g., Krokuvos Priemesčio g., Senamiestis bei Naujamiestis. Būkite pasiruošę laukti laisvo staliuko eilėje, bet dažniausiai laukimas užima ne daugiau nei 20 min. Aptarnavimas greitai, maistas skanus, porcijos didelės, pati vieta labai maloni. Kainos patrauklios – už 50 – 60 PLN paskanausite sriubos, pierogi ar kitą antrą patiekalą bei išgersite čia pat gaminamą kompotą.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s