Nemokamos vasarinės pramogos Varšuvoje

Foto https://warsawtour.pl/en/multimedia-fountain-park/

Po dvejų ilgų pandemijos metų į Varšuvą sugrįžo renginiai be kurių Varšuvą sunku buvo net įsivaizduoti.

Fontanų parkas ir įspūdingas vandens, muzikos ir šviesos pasirodymas

Pagrindinai šou vyksta du kartus į savaitę – penktadienį ir šeštadienį. Pradžia gegužės, birželio ir liepos mėnesiais – 21:30. Rugpjūtį – 21:00, o rugsėjį – 20:30.

Geriausiai į fontanų parką ateiti 10-15 min anksčiau, kad užimti patogią vietą.
Fontanų parką galima pasiekti per Naujamiestį (Nowe Miasto) arba palei Vyslos krantinę einant link Gdansko tilto (most Gdański).

F. Chopino festivalis Lazienkų parke

Jau 63 metus iš eilės Lazienkų parkas kviečia pasimėgauti klasikine F.Chopino muzika. Paskutinius du metus festivalis vyko online, o tai visiškai neatskleidžia nuostabios parke vyraujančios atmosferos. Koncertai vyksta kas sekmadienį nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 25 d. du kartus į dieną – 12 val. ir 16 val.

Kur? Ieškokite F. Chopino paminklo ir rožių sodo. Nusipirkite kavos, ledų, prisėskite ant žolės ir mėgaukitės klasikine muzika.

Turistinis transportas – tramvajai, autobusai, keltai

Aišku, geriausiai miestą pažinti galima pėsčiomis. Sustojate patikusiose vietose ar pagreitinate žingsnį ten kur nieko įdomaus nėra.
Tačiau yra ir dar vienas būdas – miesto transportas. Vasaros sezono metu Varšuvoje veikia dvi specialios tramvajų linijos – nr 36 (90-ųjų metų tramvajai) ir nr T (40-50-ųjų metų tramvajai). Maršrutai sudaryti taip, kad važiuojant pamatote visas pagrindinias turistines vietas ir kažkiek tai normalios kasdienės Varšuvos. Nuo birželio 25 d. iki rugpjūčio 28 d. tramvajus nr 36 kursuoja kasdien, nr T prisijungia savaitgaliais.

Dar vienas būdas pamatyti visą Varšuvą (na, beveik visą) sėdint vietoje – nuvažiuoti visą autobuso nr 100 maršrutą. Autobusai taip pat istoriniai.
Geriausia tai, kad nereikia pirkti jokių specialių bilietų. Galioja normalūs standartiniai vienkartiniai bilietai. Rekomenduoju pirkti bilietą 75 min už 4,40 zł.

O jau tikras hitas – nemokami keltai per Vyslos upę! Keltų yra trys. Vienas iš jų jungia paplūdimį prie zoologijos sodo su krantine ties Karališkąją Pilimi. Antras jungia kitą populiarų paplūdimį “Poniatówka” ties Nacionaliniu stadionu su krantine netoli Koperniko mokslo centro. Na o trečias –  pramoginę krantinę tarp Poniatovskio ir Lazienkovskio tiltais su Saska Kępa rajonu (kuriame daug prieškariniu vilų ir savotiška atmosfera, pvz. Francuska gatvėje).

Informacija angliškai apie visus turistinius maršrutus.

Tikrai yra iš ko rinktis. Atvažiuokite, Varšuva laukia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s