Kalėdinė Varšuva – kur su vaikais ir ne tik? Papildyta gruodis 2022

Tinka su vaikais ir tiems, kurie nori vaikais pasijusti! ☃️🎄❄

Vilanovas – gera klasika

Visiems jau gerai žinomas Vilanovas ir žieminis šou. Kas vakarą Vilanovo parkas įsižiebia tūkstančiais lempučių, kurie šoka pagal Vivaldi “Keturių metų laikus”. “Wow” įspūdis garantuotas! 2022 metais Vilanovo Šviesos šou beveik visiškai pakeitė ir, visų pirma, papildė savo kolekcija. Naujas yra fantastiškas labirintas su antikiniais mitologijos herojais – Posejdonas, Heraklis, Nike ir kiti. Mitologija domėjosi ir save lygino su jos herojais pats Vilanovo šeimininkas, karalius Janas III-ias Sobieskis.

Karalius labai domėjosi ir astronomija. Naujos šviesos dekoracijos puikiai tai atspindi – yra laikrodis, tikras teleskopas, planetos.

Visgi kone stipriausia jo meilė, buvo jo žmona Marysienka. Būtent ją vadino “savo rožyte” ir jai pasodino rožių sodą.

Iš senamiesčio Vilanovą galima pasiekti autobusu nr. 116 arba nr. 180. Bilietų kaina V-VII – 40 zł, I-IV – 20 zł, pradžia 16 val. Bilietus galima pirkti vietoje arba internetu – tiesioginė nuoroda

Kalėdinis Varšuvos pasaulis – senamiestis

Pasivaikščiojimas Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście gatvėmis bei senamiestyje. Didelis pliusas – nemokamai. Tačiau, perspėju, galima lengvai pasiduoti pagundoms. Ar tai karšto šokolado puodelis, ar vaflis su grietinėle ar karštas vynas. O kur dar šviečiantys balionai vaikams ir net dvi didžiulės saldainių parduotuvės!

2022 m. pagrindinė miesto eglutė ir visos šventinės dekoracijos džiugins miestiečius ir Varšuvos svečius nuo gruodžio 3 d. iki vasario vidurio.

Botanikos sodas prie Lazienki parko

Varšuvos universiteto Botanikos sode jau antrą kartą atidaryta žieminė paroda. Pasiekti labai paprasta – pėsčiomis link Lazienkų parko arba kelios stotelės autobusu iš senamiesčio – 116, 180, 222, 100, 503, 195. Lipti stotelėje pl. Na Rozdrożu. Vietoje laukia magiškai apšviestas sodas – gėlės, gyvūnai, medžiai. Vienu žodžiu, atgijusi žieminė pasaka. Bilietai – nuo 35 zł suaugusiems, nuo 25 zł vaikams, šeimai 2+1 – nuo 83 zł, 2+2 – nuo 95 zł. Vaikai iki 5 m. nemokamai, grupėms virš 15 žmonių – 10% nuolaida. Bilietus geriausia ir pigiausia pirkti online. Vietoje bus kiek brangiau. Bilietus pirkti čia.

Nuotraukos: https://lumagica.pl/, https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUW/

Pasakos pasaulis – su automobiliu

Pasijusti kaip Princesė Snieguolė kviečia Lenkijos Mokslų Akademijos Botanikos parkas. Daugiau nei 30 apšviestų figūrų, užduotys, šviesos tuneliai, labirintai bei muzikinė palyda. Pasiekti tą vietą geriausiai nuosavu transportu. Parkingas vietoje – 10 zł. Bilietai V-VII 39 zł suaugusiems, 36 zł vaikams, vaikai iki 100 cm ūgio – nemokamai. Darbo dienomis I-IV 33 zł suaugusiems, 31 zł vaikams. Bilietai internetu čia.

Nuotraukos iš oficialaus renginio puslapio:                                                                                                https://ogrodswiatel.pl/en/from-warsaw-to-neverland-a-journey-through-the-enchanted-garden-of-lights/

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras Varšuvoje yra viena lankomiausių vietų. Sužinok kaip rezervuoti bilietus, ką veikti viduje ir kitą naudingą informaciją.

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s