Torunė – neatrastas (?!) perlas

Sausio 1 dieną, 11 val. ryto. Gatvės dar tuščios, vos vienas kitas apsimiegojęs žmogus ir… grupė turistų iš Lietuvos! Netikiu savo akimis ir, na ka gi, tai turi būti ženklas, kad ekskursijos niekur nedings iš mano kasdienio gyvenimo.

Bet grįšiu prieš keletą savaičių, kai galvoja kyla planas Naujus metus sutikti Vienoje. Na, bet ar su vaikų be bus per toli? Puiku, ieškome kitos vietos, kad lengvai pasiekti ir kad ne mašinos, ir kad skanu, ir kad būtų ką mažajai parodyti. Greitas žvilgsnis į Lenkijos žemėlapį ir traukinio bilietai jau mūsų rankose.

Kelionę pradedame gruodžio 29 d. po pietų iš Varšuvos Centrinės stoties.

  • bilietų kainos į vieną pusę nuo 50 zł
  • keliaujant su vaiku iki 6 metų yra galimybė pasirinkti vietas skirtas šeimoms
  • iš Varšuvos tiesioginiai traukiniai į Torun Glowny stotį važiuoja maždaug kas porą valandų
  • kelionė trunka apie 3 val.
  • iki Senamiesčio važiuoja autobusai nr. 22, 27, 12 ir 35 lipti stotelėje “Rapackiego”
  • rekomenduojami restoranai bei kavinėsSKAITYTI DAUGIAU

Trumpas vakarinis pasivaikščiojimas po šventiškai apšviestą Senamiestį, nuotraukos su Kalėdų Seneliu ir keliaujame į mūsų apatamentą. Pasirinkome nakvynę pačiame Senamiestyje, kad nereikėtų naudotis transportu ir viską turėti čia pat. Rezervavuome per booking.com.

Kitą dieną jau buvome suplanavę ir nusipirkę bilietus iš anksto į “Gyvą meduolių muziejų”. Rinkomės tą vietą pagrinde dėl vaiko, bet ir patys likome sužavėti. Keleta nuotraukų apačioje. O daugiau informacijos ir mūsų įspūdžių čia.

Torunė: gyvas meduolio muziejusSKAITYTI DAUGIAU

Laimingi, patenkinti ir pavargę nusprendėme lėtai ir niekur neskubant apeiti visą Senamiestį ir pasisveikinti su jo gyventojais – šuniuku, asilu bei drakonu.

Torunė be meduolių, kuriuos pirkti ir ragauti rasite ant kiekvieno kampo, yra žinoma dar dėl dvejų dalykų – Koperniko ir Gotikinio Senamiesčio.

Mikolajus Kopernikas Torunėje gimė, dirbo ir būtent čia paskelbė savo heliocentrinę Saulės sistemos teoriją, teigianti, kad Žemė sukasi aplink Saulę. Lankantys Torunėje verta supalnuoti bent jau trumpą ekskursiją po Koperniko namą-muziejų. Mums, deja, nepavyko, nes prieš pat Naujuosius muziejus buvo uždarytas. Visą informacija apie darbo laiką bei kainas rasite čia.

“Gotyk na dotyk” ką galime išversti kaip “Gotikas, kurį galima paliesti” tai ne tik šiaip sau sugalvotas reklaminis šūkis. Torunė, kurį yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą turi unikalią tikro viduramžio miesto dvasią. Maža to, miestui labai pasisekė ir jis nebuvo sugriautas per II Pasaulinį karą. Taigi, kur jeigu ne čia galima pajausti Hanzos miesto sielą ir bent trumpam persinešti į senovinius laikus?

Tarp labiausiai žinomų pastatų, verta paminėti didžiūlę rotušę, Šv. Jonų katedrą bei Kreivą bokštą. Rotušę galima aplankyti bei užlipti and stogo easnčios apžvalgos aikštelės. Katedrą verta dėmesio dėl nuspavintų lūbų, o prie Kreivo bokšto siūloma patikrinti ar Jūsų siela yra švari. Sakoma, kad tiktai tas žmogus kuris priglaudęs abidvi kojas prie sienos galės ištiesti prieš save rankas ir nenukrysti, gali džiaugtis švaria siela. Pridėsiu tik tiek, kad mano trimetei tai beveik pavyko.

Jau prieš pat Naujuosius aplankėme netikėtai atrastą žaislų muziejų. Teigčiau, kad iš tikrųjų senovinių žaislų, nes šimtmetinės lėlės ir pirmieji pliušiniai žaislai tikrai daro įspūdį. O neįprastą šios vietos dvasią rūpinasi jo prižiūrėtoja, kuri su malonu papasakoja apie kiekvieną žaislą. Dukra buvo sužavėta, o mes patenkinti, kad vaikas gavo tiek daug gerų emocijų. Turėkite omenyje, kad už bilietus galima mokėti tik tai grynais. Kaina suagusiems – 7 zł, vaikams – 5 zł.

Išvažiuojant iš Torunės pažadėjome sau dar būtinai čia grįžti, gal kai bus trupučiuką šilčiau, kad galėtume neskubiai išgerti meduolių skonio kavos su meduolių skonio spurga. O paskui skanaujant meduolių skonio ledų prasieiti po viduramžiais kvepančias gatves ir pasvajoti apie ką paklaustume Koperniko, jeigu gautume tokį šansą.

Torunė II dalis. Rekomenduojami restoranai bei kavinėsSKAITYTI DAUGIAU

Torunė III dalis: gyvas meduolio muziejusSKAITYTI DAUGIAU

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s