Lenkiška virtuvė: kur skaniausi pierogai Varšuvoje?

Kur pavalgyti? Tikriausiai vienas iš svarbiausių klaisimų atvykus į naują vietą. Nors aplink yra daug restoranų bei kavinių ir pasiūla yra didelė, pasirinkti iš tos gausumos būna sunku.

Pirmiausia reikėtų apsispręsti ką valgyti. Lenkijos nacionalinė virtuvė yra labai įvairi – sriubos, antri patiekalai, desertai, užkandžiai, gėrimai. Pačius žinomiausius patiekalus aprašiau atskirame straipsnyje, kur galite rasti čia.

Lenkijos virtuvė: viską ką turi žinoti!

O dabar svarbiausia, kur pavalgyti? PAPILDYTA Lapkritis 2022!

Syrena Irena – 2022 pavasarį atsidariusi greito maisto kavinė. Pierogi gaminami vietoje, atviroje virtuvėje. Taigi, viską matote savo akimis. Be tradicinių įdaru ir priedų, galima paragauti kelis labai originalius padažus. Nors kavinė “greita”, bet interjeras labai simpatiškas. Kainos iki 30 PLN už porciją. Be to, darbo dienomis yra dienos pietų pasiūlymas. Adresas: Krakowskie Przedmieście 4/6.

Bistro Warszawa – geras kompromisas tiems, kurie norėtų paragauti pierogi restorano aplinkoje ir papildomai su gražiu vaizdu. Turgaus aikštėje esantis restoranas siūlo trumpą or gerai apgalvotą bei suderintą menu. Pierogi su antiena tiesiog tobuli. Kainos nuo 27 PLN iki 32 PLN. Sriubos 20 – 22 PLN. Nuo savęs rekomenduoju palikti vietos užkeptų aviečių su ledais desertui. Adresas: Rynek Starego Miasta 1/3

Gościniec – prieš porą metų Varšuvoje įsikūręs restoranų tinklas. Visi restoranai randasi palei Krokuvos Priemiesčio g. arba pačiame Senamiestyje. Ruošiama virtuvė – tradicinė lenkiška. Pierogi, bigos, flaki, žurek… Pirmam susipažinimui su lenkiška virtuve – kaip tik. Patys restoranai yra išlaikyti tradiciniame styliuje, o padavėjos apsirengusios nacionaliniais kostiumais. Kainos patrauklios, už pilnus pietus vienam žmogui 60 PLN turėtų absoliučiai užtekti. Pierogi – iki 31 PLN, sriubos – iki 23 PLN.

Zapiecek – gerai žinomas restoranų tinklas. Buvo pirmas, kuris pasiūlė skanią nacionalinę virtuvę už prieinamą kainą. Restoranai įsikūrę pagrindinėse turistinėse vietose – Nowy Šwiat g., Krokuvos Priemesčio g., Senamiestis bei Naujamiestis. Būkite pasiruošę laukti laisvo staliuko eilėje, bet dažniausiai laukimas užima ne daugiau nei 20 min. Aptarnavimas greitai, maistas skanus, porcijos didelės, pati vieta labai maloni. Kainos patrauklios – už 60 – 70 PLN paskanausite sriubos, pierogi ar kitą antrą patiekalą bei išgersite čia pat gaminamą kompotą.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s