Varšuvos lankytinos vietos

Be tų vietų negalima užskaityti, kad čia buvote. Taip kaip būti Paryžiuje ir neaplankyti Eifelio bokšto arba nuvažiavus į Romą, nesuvalgyti skaniausių pasaulyje “Gelato”.

Kad taip neįvyktu, grėbkite porą patarimų kaip suplanuoti savaitgalį Varšuvoje. Pasiruoškite, vaikščiojimo bus daug!

Sveiki atvykę į Varšuvą! Pirma stotelė – Senamiestis. Apsilankimui verta skirti apie 2 val. Nedaug? Varšuvos Senamiestis turi vos 10 ha. Bet istorijos ir obiektų vertu dėmesio čia tikrai užtenka. Keletas jų:

 • Žygimanto III Vazos kolona
 • Karaliaus pilis (būtinai užsukyte į vidinį kiemą ir paieškokite… Vyčio!)
 • Varšuvos arkikatedra ir jos rūsys (čia irgi laukia Jūsų siurprizas – pirmojo Nepriklausomos Lenkijos prezidento Gabrieliaus Narutavičiaus kapas, kuris buvo kilęs iš Alsėdžių kaimo netoli Telšių)
 • Turgaus aikštė ir Varšuvos simbolis – Undinė
 • Barbakanas – gynybinė siena, kuriai neteko ginti miesto
 • Apžvalgos aikštė ant… šiukšlių kalvos (Gnojna góra). Šiandien populiariausia vieta tarp jaunevedžių savo meilei užrakinti ir pakabinti vardinę spyną
 • Kanonia aikštė su Stebuklingoju Varpu ir siauriausiu namu Varšuvoje

Daugiau informacijos apie Pilies aikštę SKAITYTI

Krokuvos Priemiestis – prieš Jumis 990 m ilgumo gatvė, kuri kažkada tai buvo kelios pradžia ir pabaiga norint nusigauti į Krokuvą. Besivaikščiuojant atkreipkite dėmesį:

 • Canaletto paveikslus pavaizduotus ant stiklinių kubų
 • Prezidento rūmus
 • Varšuvos universitetą
 • Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidota F. Chopino širdis
 • Lenkijos Mokslų Akademiją

Lazienkų parkas – Varšuvos plaučiai, didžiausias ir įspūdingiausias miesto parkas, vos 5 km nuo Senamiesčio. Nepamirškite pasiimti su savimi lazdynų riešutų, nes teks maitinti voveraites 😉 . Fotoaparatas irgi būtinas, nes Rūmai ant vandens daro tokį nepasakišką ispūdį, kad kievienas save gerbiantis parko lankytojas nori turėti čia bent porą nuotraukų. Vasaros metu ledu galima suvalgyti prie Amfiteatro, o siekmadienio popietę pasiklausyti gyvos F. Chopino muzikos koncerto prie jo paties paminklo apsupto rožių sodu.

“Bulwary Warszawskie” arba kitaip sakant Varšuvos promenada palei Vislos krantą. Vasarą 4 km atkarpoje kiekvienas tikrai ras ką nors sau – restoranai, barai, koncertai, parodos, miesto pliažas, tinklinis, dviračių takas… Žodžiu, viskas ką tik širdis pageidauja. Geriausiai apsilankyti vasaros metu.

Na, o jeigu jėgų po ilgos dienos jau mažėja, laikas neužilgo grįžti namo, o dar norėtusi spėti pamatyti tą ir aną verta nukeliauti link Varšuvos Mokslų ir Kultūros rūmų. Tą aukščiausią ir didžiausią Lenkijos pastatą tikrai pastebėsite. Vadinamas “Stalino pirštu”, “Stalino dovana” arba tiesiog “tortu” pastatas tikrai turi ką pasiūlyti savo lankytojams. Viena pagrindinių atrakcijų – apžvalgos aikštelė XXX aukšte, kur nuvažiuosite greituoju liftu vos per 17 sekundžių.

Daug ar mažai? Savaitgaliui bei pirmam susitikimui su Varšuva tikrai užteks. Aišku, pakeliui verta sustoti pietų ar kavos, užsukti į parduotuves bei rasti laiko tiesiog pasėdėti ant suoliuko ir bent porą minučių tiesiog stebėti miesto gyventojus.

Norėtumėte sužinoti dar daugiau? Kreipkitės – mano ekskursijos laukia Jūsų ;).

2 comments

 1. […] Varšuvos senamiestis. Nuo viešbučio senamiestį galima pasiekti pėsčiomis arba metro (2 stotelės, bilietas 20 min. kaina 3,40 PLN). Metro stotelė Rondo ONZ, išlipti Nowy Świat-Uniwersytet o toliau eiti į dešinę Krokuvos Priemiesčio g. (ul. Krakowskie Przedmieście). Pasivaikščiojimui po senamiestį reikėtų skirti iki 2-3 val. Daugiau apie senamiestį skaityti čia. […]

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s