Kava – ar jau viskas pasakyta?

Apie kavą jau buvo. Ir dar bus. Nes daugeliui kava – tai pirmas žodis atsibudus, pirma mintis atvėrus akis. Kiekvienas turi savo mylimiausią ir kievienas tą savo vienintelę gyna. Americano mylėtojas bus įsitikintas, kad kava su pienu tai iš viso ne kava. Espresso mėgėjas sakys, kad Americano tai vanduo su kavos prieskoniu, o Latte ar Capuccino skanautojai niekada neatsisakys galimybės mėgautis pieno putomis. Mmm…

Bet ar tai tikrai VISKAS??!

Mano didžiausias ir venas naujausiu atradymu yra tai, jog kava tai vaisius. Taip, tikrai neklystu. O koks gali būti vaisius: saldus, sultingas, rūgštus, aromatingas, trupučiuką kartokas. Ir būtent toks yra tikras kavos skonis.

Deja, sunku pagauti tą fantastišką skonį standartino Espresso ar Latte puodelyje. Taip atradau alternatyvius kavos paruošimo būdus: Chemex, Drip, Aeropress. Neaprašynėsiu kiekvieno, nes ne tokia šio straipsnio paskirtis, bet jeigu tie keisti žodžiai sukelia smalsumą, siūlau kitą kartą beieškant kur išgerti gardžios kavos, pasukti link kavinių be turistų, nepabijoti nusukti nuo pagrindinio, gerai žinomo kelio ir atrąsti…

JĄ – KAVĄ

Keletas adresu Varšuvoje (pažadu, visai netoli nuo pagrindinio turistinio maršruto. Kartais visai čia pat, už kampo, o kartais porą gatvelių giliau 😉 )

Ministerstwo kawy – pavadinimas sako pats už save. Prie kavos būtinai paragaukite bandelę su migdolų kremu.

Coffeedesk – jau tapusi kultine vieta, kur susirinka kavos mėgėjai  pabendrauti, padirbti, tiesiog pabūti.

Forum – hmm, labai keista vieta, jokio dizaino, siūlomi saldumynai prie  kavos nevilioja savo išvaizda. Bet… Aeropress kava sužavės kiekvieną. Verta klausti barmenų patarimų kokią kavą pasirinkti.

Cavarious – visai čia pat, prie pat turistinio maršruto. Maloni vieta poilsiui po ilgo vaikščiojimo po miestą.

Miaucafe – dėmesio, čia įleidžiami tik suaugusieji nuo 14 metų. Kodėl?  Nes kaip sako pats kavinės pavadinimas, tai kavinė su gyventojais – katinais. Va toks murkiantis priedas prie gardžios kavos puodelio!

Skanaus! Ir nepamirškite parašyti apie savo įspūdžius :).

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s