Atostogos Trimiestyje – taip, puikus pasirinkimas!

Gdanskas, Sopotas, Gdynia, Malborkas, Helio pusiasalis

Rašyti apie Gdanską galima tik Gdanske. Ir taškas. Bandžiau rašyti grįžus į Varšuvą, bet be jūros kvapo ir žuvėdrų klyksmo tai pasirodė neįmanoma. Taigi, žvelgiant į Gdanską pro langą, apsiėmiau visos savaitės aprašymo Trimiestyje.

Kas tas Trimiestis ir prie ko čia Gdanskas? Trimiesčiu (lenk. Trójmiasto) priimta vadinti tris pajūrio miestus – Gdanską, Sopota ir Gdynę. Laikui bėgant ir miestams beaugant visi trys susijungė į vieną bendrą metropoliją. Nors iki šiol administratiškai tai yra tris atskiri miestai.

Mintis praleisti savaitę Trimiestyje kilo paskutinę minutę ir dėl to jau neturėjome didelio apgyvendinimo vietų pasirinkimo. Vienintelis tinkamas variantas buvo Gdynėje ir su nedideliu nerimu (ką ten veikti?!) rezervavome apartamentą ir įsėdome į traukinį.

Mūsų 6 dienų planas buvo:

 • Sopotas – pliažas, pliažas ir dar kartą pliažas
 • Gdanskas – senamiestis, skani kava, Westerplatte
 • Gdynė – gal tik prasieiti vakare
 • Malborkas – aplankyti didžiausią plytinę pilį Centrinėje ir Rytų Europoje
 • Helio pusiasalis – apvažiuoti visą ir nueiti į fokariumą

Sopotas – mums be galo pasisekė, buvo šilta ir saulėta! Taigi, kaip tikri turistai ėjome pasivaikščioti Sopoto molu, promenada palei jūrą, gėrėme kavą kavinėje “Las“, valgėme pačių pačiausią picą “Sempre” picerijoje bei aišku ragavome rūkytos žuvies prie 31 įėjimo. Šį kartą tik praėjome šalia, bet pirmą kartą lankantis Sopote, verta bent vienus pietus suplanuoti bare “Przystan” (taip pat 31 įėjimas), kuris veikia toje pačioje vietoje nuo 1992 m.! Na, o kad diena būtų tikrai pavykusi (vaiko akimis 🙂 ), vakarienei buvo vafliai su grietinėlę ir vaisiais (lenk. gofry).

Gdynė – mūsų kelionės atradymas. Ramu, gražu, yra kur pasivaikščioti. Visų pirmą – Gdynės miesto pliažas su didžiule vaikų žaidimų aikštele. Mažoji buvo pasiruošusi praleisti čia visą dieną. Na, o mes su malonumu pasivaikščiuojome palei jūrą promenada bei aplankėme prie molo prišvartuotus laivus-muziejus: seniausią naikintoją, kuris praėjo visą II-ąjį Pasaulinį karą “Blyskawica” ir burlaivį pastatytą 1909 m., kurio didžiuojasi visa Lenkija “Dar Pomorza”. Iš čia pat greitu laivu galima nusigauti į Helio pusasalį. Kainą į vieną pusę – 45 PLN, o tvarkaraštį galima rasti čia. Gdynėje yra dar Akvariumas, bet jį palikome sekančiam kartui.

Mes, nebūtume mes, jeigu neparaugtume kavos. Apsilankėme “Tlok“, “Black and White coffee“, “Cup and Cakes” kavinėse. Bet čia jau atskiras pasakojimas. Vienu žodžiu, užsukti verta. Mūsų Mažoji tikrai išskirtų “Black and white coffee” nes čia gavo lipdukų, o “Cup and Cakes” buvo žaislų.

Malborkas – viską aprašiau čia. O jei turite papildomų klausimų, drąsiai komentuokite.

Helio pusiasalis – važiavome mašina ir visa kelionė nuo Gdynės užėmė mums apie valandą laiko. Tik orai buvo nelabai geri ir tai buvo darbo diena. Važiuojant savaitgalį reikia turėti omeny, kad gali tekti pastovėti kamščiuose. Pats pusiasalis turi vos 35 km, bet tikrai vertas dėmesio ir bent jau vienos dienos iškylos. Mūsų kelionės tikslas buvo Fokariumas. Tai Gdansko universiteto Okeanografijos fakulteto nuo 1992 m. vykdomas mokslinis projektas, kurio pagrindinis tikslas atsatyti ruonių koloniją Baltijos jūroje. Būtent čia atgabenami sergantis ar susižaide ruoniai. Bet čia pat gyvena ir sveiki ruoniai. Aplankyti ruonius galima kasdien, ištisus metus nuo 9:30 iki 20 val. Bilieto kaina – 5 zl. Tačiau tikrai verta taip suplanuoti savo kelionę, kad pamatyti ruonių maitinimą, kurio metu žaidimo forma darbuotojai patikrina jų sveikatą ir tiesiog pažaidžia su jais. Vaikai tikrai bus patenkinti! Maitinimas vyksta kasdien – 11.00, 12:30, 14.00 ir 16:30.

Gdanskas – ką veikti Trimiestyje kai lyja jau buvau rašiųsi čia. Na, o jeigu orai leidžia leiskite sau neskubėti ir tiesiog grožėtis miestu. Pradėti patariu nuo Gdansko senamiesčio. Sudarykite savo pasivaikšiojimo maršrutą taip, kad aplankytumėte:

 • Dluga g. – centrinė senamiesčio gatvė
 • Dlugi Targ – “Ilgasis Turgus” , kur rasite miesto simbolį Neptūno fontaną bei vieną gražiausių senamiesčio namų – Dwor Artusa
 • Mariacka gatvė ir Mariacka bažnyčia
 • Piwna gatvė pilna kavinių ir restoranų
 • Moltavos upės krantinė
 • “žuraw” – iš V a. išlikęs uosto kranas

Yra Gdanske dar viena vieta, kuri nėra labai žinoma tarp turistų iš užsienio, bet jeigu bent jau kažkiek domitės istorija, verta. Westereplatte – vieta-simbolis. Pusiasalis, kuriame prasidėjo II Pasaulinis karas. Būtent čia vokiečių kariuomenė užpuolė Lenkiją rugsėjo 1-ąją 1939 m. Šiandien tai gražiai sutvarkytas muziejus po atvirumi dangumi, kur bevaikščiuojant susipažįstate su įvykiais, kurie čia vyko prieš 80 m.

Kur pavalgyti Gdanske? Mes skanavome picą “Sempre” picerijoje (taip, ta pati kaip ir Sopote, bet jeigu pica, tai tik ten) ir tikrai likome patenkinti bei darėme pietų pertrauką “Puro” viešbučio restorane. Nors pats viešbutis atrodo prabangiai, restoranas nustebino maloniomis kainomis, gražia aplinka bei skaniu maistu. Beje, vaikiškas menu irgi yra.

Kavos pertraukoms rekomneduoju “Drukarnia“, “Len” ir “Retro“. Ta paskutinė kavinė papildomai siūla pusryčius ir dietinius pyragus prie kavos.

Pliažiniam poilsiui bei ilgiems pasivaikščiuojimams prie jūros puikiai tinka Brzezno ir Jelitkovo pliažai. Galima palikti masina prie vieno arba kito pliazo ir eiti palei jūrą, o sugrįžti miško takeliu. Brzezne yra jūros tiltas, gal ir ne toks įspūdingas kaip Sopote, bet užtat nemokamas ir nėra tiek daug žmonių.

Po visos savaitės Trimiestyje galime drąsiai teigti, kad laiko buvo per mažai. Tik spėjome priprasti prie naujos vietos, tik atradome kiek galimybių ji suteikia ir jau teko atsisveikinti. Teko sau pažadėti, kad tikrai čia dar atvyksime.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s