Varšuvos kokteilių barai

Photo: Alem Sánchez

Ar esate girdėję apie paslėptus barus ar dar kitaip vadinami “Speakeasy” barai? Jeigu ne, tikiuosi norėsite bent vieną jų aplankyti ir pajausti tikrai neįprastą tokių vietų atmosferą. O jeigu jau turėjote galimybę lankytis tokioje vietoje, kviečiu įtraukti į sąrašą keletą vietų Varšuvoje.

“Speakeasy” barai savo šaknimis siekia 30-ųjų metų JAV, kur nuo 1919 iki 1933 metų veikė “sausasis įstatymas” ir privertė žmones ieškoti būdų kaip apeiti įstatymą. Taip atsirado “paslėpti barai”, kur patekti nebuvo taip paparasta – užtamsinti langai, įėjimas tik žinantiems slaptažodį arba tik su kvietimais.

Ir nors šiandien slėptis nebūtina, verta paieškoti tokių specialių vietų ir pasinerti į neįprastą aplinką. Taigi, Varšuvoje man teko lankytis 3 “speakeasy” baruose ir su mielu noru pasidalinu savo atrastomis vietomis.

BackRoom Bar – pavadinimas pat už save pasako, kur ieškoti įėjimo. Net jeigu apeisite pastatą porą kartų, nepasiduokite. Ta vieta tikrai ten yra! O jeigu jau visiškai nežinosite kur eiti, ieškokite raudonus lampionus kurie padės surasti kelią. Viduje laukia Amerika 30-ųjų metų, džiazas, pilna romantika ir tikras barmenų šou.

Bez Tytułu – “Be Pavadinimo” skamba baro pavadinimas. Labai originalu. Kad čia patekti reikėtų įsidrąsinti ir… drąsiai žengti į prabangaus restorano vidų tokiu pačiu pavadinimu. Paskui tik beliks surasti laiptus į rūsį ir galima pasinerti į vakaro malonūmus. O kai restoranas užsidaro, bereikia tik atkreiptį dėmesi ar viduje virš įėjimo dega raudona lemputė. Jeigu taip, baras veikia ir laukia svečių – durų skambutis čia pat!

El Koktel – dieną sunku tą vietą pamatyti, nors ir yra pačiame centre, prie pat E. Wedelio firminės parduotuvės ir kavinės. Maža to, ant baro durų kaba spyna, kuriai rodos yra mažiausiai šimtas metų. Bet kai ateina vakaras, viduje prasideda veiksmas. Šiaip sau į vidų nepateksite. Reikia paskambinti ir laukti kol Tavęs ateis palydėti prie staliuko barmenas. Kartais teks palaukti ir ilgiau, bet vieta tikrai to verta. Būtent čia barmenas prisėdo prie mūsų staliuko ir išsamiai papaskojo apie kokteilius, skonius bei pačia vieta ir, aikšku, padėjo išsirinkti. Jaučiausi kaip namuose su draugais.

Kainos? Visur buvo labai panašiaia, kokteilių kaina svyruoja nuo 25 iki 35 zlotų.

3 comments

  1. […] Jeigu domina nebūtinai vietinė virtuvė, drąsiai suk į food court’us, kurių Varšuvoje yra net keli – Hala Koszyki, Hala Gwardia, Elektrownia Powiśle ir šio rudens naujovės – Browary Warszawskie ir Fabryka Norblina. Įspūdžių? Pasikelk į vieną iš dangaus barų – Marriott, InterContinental ar Crowne Plaza viešbučiuose. Arba, atvirkščiai, nusileisk į požemius ir atrask “paslėptus barus” “Veles”, “Bez Tytułu” ar “Backroom”. Varšuvos kokteilių barai – čia daugiau informacijos. […]

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s