Lauktuvės iš Lenkijos

Ką rekomenduotumėte parvežti lauktuvių iš Lenkijos? Vienas sunkiausių klausimų į kuriuos man tenka atsakyti. Kodėl? Gi norėtusi rekomenduoti kažką originalaus ir tuo pat metu kažką vietinio, gal ir įprasto, bet susijusio su istorija.

Visu pirma, iš Varšuvos verta parvežti “Paukščio pieno” (lenk. “Ptasie młeczko”) ir vaflinį šokoladinį tortuką (lenk. “Torcik Wedłowski”). Svarbiausia, kad abudu skanėstai būtų iš Varšuvoje esančio ir jau daugiau nei 160 metų E. Wedel veikiančio šokolado fabriko. Nes būtent tame fabrike buvo išrąstas paukčio pieno receptas. Beje, receptas saugomas specialiame sejfe ir net šiandien mažai kad turi prieiga prie jo. Vaflinis E. Wedelio tortukas taip pat jau tapo klasika ir tikra “eksporto preke”.

Einant tą kryptimi – iš Krokuvos verta vežti “Wawel” saldainius, o iš Poznanės – “Goplana”.

Mano pamėgtas produktas, nors ir be tokios gilios istorijos – naturali kosmetikaYope. Pagaminta Lenkijoje, gražiai supakuota, labai prieinamos kainos (vidurkis apie 20 zł – 40 zł), puiki kokybė, tinka vaikams, skaniai kvepia ir tinka alergikams. Dar ilgai galėčiau vardinti vien privalumūs, o mano “meilę” šiam produktui tegu įrodo mano kolekcija – šampūnas sau ir vaikui, rankų muilas, plaukų balzamas, dužo gelis, kūno švietiklis bei žvakė. Ir taip tikrai ne buvo atsitiktiniai pirkiniai.

Lenkijoje siūti moteriški drabužiai, kurių kokybė patraukia dėmesį. Gal ir ne iš pačių pigiausių, tačiau manau, kad kokybė pati už save daug ką pasako:

  • ByInsomnia – sportinis ir modernios klasikos stilius. Parduotuvės yra visoje Lenkijoje, o Varšuvoje pačiame centre, Chmielna gatvėje. Kainos nuo 150 zł iki maždaug 250 zł.
  • Risk made in Warsaw – kaip sako pats pavadinimas, Varšuvoje įsikūrusi įmonė. Firminę paruotuvę galima aplankyti Szpitalna 6a adresu. Čia kainos jau virš 200 zł, bet dažnai vyksta akcijos bei išpardavimai.

Ieškant rankų darbo gaminių, Lenkijos tradicinių etninių indų, staltiesių, žaislų ir visko kas tik ateina į galvą galvojant apie šalies etninį identifikaciją, drąsiai keliaukite į “Cepelia” parduotuvę. Adresus Varšuvoje galite rasti čia.

Iš Lenkijos dar drąsiai galima vežtis mėsos gaminius, pavyzdžiui žinoma dešrą “Krakowska sucha”, labiausia žinomą sūrį iš Zakopanės “oscypek”, alų bei degtinę. Bet visą tai taip pat rasite ir Lietuvos parduotuvėse. O pats smagumas gi yra tame kad atvežti kažką kitką, kažką kad dar ilgai primins apie kelionę. Ar ne taip?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s