Kur pavalgyti Vienoje?

Netgi oficialiame Vienos turistiniame gide, kuris yra nemokamai dalijamas oro uoste, išvardintų tradicinių patiekalų kartu su desertais yra vos šeši. Turint tai omenyje, nėra kuo tikėtis, kad Viena sužavės Jūs kulinariniu paveldu. Girdėjau net tokią nuomonę, kad į Vieną tai tik pyrago su kava. Ir kaip bebūtų liūdna, sutinku su tuo posakiu.

Tačiau valgyti kažkur reikėjo ir porą vietų visgi aplankėme.

Figlmuller – čia eiti valgyti Vienos šnicelio (vok. Wiener schnitzel) su bulvių mišraine (vok. Kartoffelsalat). Beje, nesumaišykite “Vienos šnicelio” iš kiaulienos ir “Šnicelio iš Vienos” iš …būtent tas paskutinis laikomas originaliu. Bet tas pirmas visgi yra labiau populiarūs, nes pigesnis. Mums vieta patiko.

Spelunke – baras ir restoranas su klubine muzika. Keistokas mišinys. Patiekalai tarptautinės virtuvės, skanūs kokteiliai. Minusas – brangu (pvz. kokteilių kaina nuo 12 eur, antro patiekalo – nuo 19 eur). Praleidome tikrai maloniai vakarą, tik kad tos kainos taip nesikandžiuotų.

Vollpension – čia užsukome pusryčių ir likome sužavėti vietos idėja. Dideli patogūs bendri stalai, skanus naminis maistas ir puikus aptarnavimas. Ir ties ta vieta papildoma detalė – aptarnauja močiutės ir seneliai. Jaunimas jiems padeda. Bet kiek teko matyti, virtuvėje taip pat yra tikra senelių karalystė. Ot toks buvo malonus rytas. Pusryčių nuotrauka – ta, kur su dešrele bulione. Žinau, kad keistokai atrodo, bet skonis apgynė įvaidzį.

Ilona Stuberl restoranas buvo mūsų atradymas. Čia praleidome malonų vakarą, skaniai ir sočiai pavalgėme, sumokėjome normalią kainą ir viskas būtų tiesiog fantastiška jeigu ne vienas “bet”. Tai yra vengriškos virtuvės restoranas. Mano numeris vienas Vienoje.

Kur Vienoje skanių kokteilių?

Teko aplankyti 3 vietas. Kiekvienia vietai skirčiau atskirą kategoriją: “keisčiausia”, “pigiausia” ir “maloniausia”. Pradėsiu nuo tos paskutinės. Jau aukšiau paminėta Spelunke.

Sekantį vakarą išbandėme studentišką vietą, kuri pukiai atitenka “pigausios” vietos kategorija – If Dog Run Free. Kokteilių kaina čia sviruoja nuo 8 iki 12 eur. Skanu, greita, paprastas interjeras, noriai bendraujantis barmenas. Rezultatas – maloniai praleistas vakaras tarp vietinių žmonių.

O kad esame (kartais) mėgėjais išskirtinių vietų ir kiekviename lankomame mieste stengiamės bent vieną tokią vietą atrasti ir aplankyti, Vienoje pasirinkome barą pavadinimu Krypt.bar. Dienos metu buvome praėję pro šalį ir net nepastabėjome jokio užrašo su bent jau baro pavadinimu. Vakare kai priėjome gatvę, kur tas baras turėtų būti, pamatėme žmones, kurie gražiai stovėjo eilėje tiesiog gatvės viduryje. Hmm, pasirodė, kad ir mes turėjome paklusniai stoti į eilę. Po maždaug 15 min buvome pakviesti į vidų. 1 eur rūbinėje už stiukes ir tiesiai per veidrodinę sieną žengėme į rūsį. Na, gal kažkada tai ir buvo rūsis, kur namų šeiminikės sudėdavo džemus žiemai. Muzika, baras, kokteiliai, žolė ir veidrodžiai and sienų, atsipalaidavę Vienos gyventojai. Toks mišinys užburia. Įspėju, kainos kandžiojasi (apie 12 – 14 eur už kokteilį). Kokybė – labai jau barmenai skubi, kartais koteiliai išeina nelygus.

O gal Varšuvos kokteilių barai? – TAIP, SPAUSTI ČIA.

Kaip gi be kavos?

Kava – yra mano energijos šaltinis. Nuo jos priklauso kiek jėgų ir noro veikti turėsiu. Savaime suprantama, kad Vienoje vienų pirmiausių žingsnių pasukome link kavinių. Visos mūsų aplankytos kavinės siūlo alternatyvinę kavą, t.y. V60, Chemex bei Aeropress.
Alt wien Cafe – oj, patiko. Čia pat kava yra skrudinama ir paduodama. Prie baro yra vos keturios vietos. Užtat, puikiai moka patarti ir parinkti kavą pagal skonį. Vieta sena, su savo istorijomis ir dvasia.


Jonas Reindl – nuo čia viskas prasidėjo. Na, gerai. Tai buvo pirmoji mūsų aplankyta kavinė Vienoje ir čia sutiktas lenkas barmenas pridavė šimtą patarimų kur eiti kavos.
Pelican Kaffe – buvome, matėme. Rami kavinė atokioje vietoje bet ir vos keletas minučių nuo lankytinių objektų.
Coffee Pirates – numeris vienas. Buvome čia du ar net trys kartus. Kaip visada sunkiausiai yra aprašyti labiausiai patikusią vietą, nes viskas tiesiog buvo gerai ar labai gerai. Tks jausmas, kad radai savo vietą šio atveju žemėje vardu Viena.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s