Varšuva su mažyliais


Patarimai ką veikti su vaikais Varšuvoje jau buvo. O ar Varšuva tinka kelionei su mažyliu vežimėlyje? Jauni tėvai prieš kelionę visada turi tūkstantį klausimų ir dažniausiai atsakymų nelabai yra kur ieškoti. Kaip mažų vaikų mama gyvenanti Varšuvoje, drąsiai galiu teigti, kad Varšuva tinka kelionei su mažu vaiku.

Čia skaityti ką veikti su vaikais Varšuvoje ir dar daugiau patarimų

Ar lengvai nupirksiu vaikišką maistelį ir modifikuotą pieną?

Tikrai taip.
Ieškokite atimiausią Rossmann ar Super-Pharm parduotuvę ir ten rasite didelį pasirinkimą vaikiško maisto stiklainiuose, mišinukų, greitai paruošiamų košių, sveikų užkandžių. Taip pat bus vistiklai ir visa vaikiška kosmetika.
Biedronka ir Lidl parduotuvės taip pat turi neblogą vaikiško maistelio ir užkandžių pasirinkimą.

O ką daryti sekmadienį kai viskas yra uždaryta?

Sekmadienį kai visos paruostuvės uždarytos viską nusipirksite “Żabka” parduotuvėse. Tik pasirinkimas bus mažas. Modifikuotą pieną ir vistiklus bei pvz. buteliukus nusipirksite vaistinėse.
Vaistinė lenkiškai yra “apteka” ir vakare ieškokite “apteka całodobowa”, t.y. dirbančią visą parą.
Pateikiu trys visą parą veikiančias vaistines pačiame centre (prieš einant patikrinkite Google ar niekas nepasikeitė):

  • Apteka WAWA
    Stacja Metra Centrum lok. A-13 (įėjimas iš gatvės)
  • DOZ Apteka Dbam o Zdrowie
    Al. Jerozolimskie 54, Warszawa (Centrinė traukinių stotys)
  • Apteka Bliska
    ul. Mokotowska 12, Warszawa

Ar rasiu Aptamil modifikuotą pieną?
Taip, tik Aptamil Lenkijoje yra parduodamas kaip Bebilon. Beje, pigiausias mišinukas yra Biedronka parduotuvėje. Antras pagal populiarumą yra Hipp pienas.

Kokį maistelį pirkti?
Man asmeniškai labiausiai tinka Gerber ir Hipp. Kiek tikrinau turi geriausią sudėtį ir mano vaikas geriausiai valgo.

O jeigu kažkas atsitiks ir prireiks daktarų pagalbos?
Prieš kelionę pasirūpinkite Europos sveikatos draudimo kortele, kurią išduoda valstybinė ligonių kasa. Tai jau kažkiek tai jus apsaugos. Tačiau geriausiai papildomai turėti kelionės draudimą. Turint tokį draudimą skambinate savo draudėjui ir jis jus nukreipia į konkrečią ligoninę ar kliniką.

O kur medicininės pagalbos ieškoti Varšuvoje?
Visų pirma, vaikiškos valstybinės ligoninės.
Pačioje ligoninėje ieškokite “SOR”. Tai yra ligoninės skubios pagalbos skyrius. Varšuvoje yra kelios, pateikiu du adresus arčiausiai centro / senamiesčio:

1. Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ
ul. Mikołaja Kopernika 43, Warszawa

Ligoninė yra pačiame senamiestyje. Dirba visą parą. Turi pediatrą, traumatologą ir tikrai gerai įrengtą ligoninę. Su savo vaikais ekstreniais atvejais važiuoju būtent čia.

2. Szpital Dziecięcy w Warszawie ul.Żwirki i Wigury 63 a, Warszawa
Medicinos universiteto naujausią ligoninė Varšuvoje. Taip pat visi specialistai vietoje.

O privačiai?

1. Medicover ligoninė, Aleja Rzeczypospolitej 5, 02-972 Warszawa

Randasi Varšuvos Wilanowo rajone kas yra tikrai toli nuo centro. Pliusas toks, kad turėtų priimti greitai ir be eilės. Taip pat didesnė tikimybė, kad registratūros darbuotojai į gydytojai kalbės angliškai.

2. Lux Med, ul. 1 Sierpnia 8, 02-143 Warszawa

Visą parą veikianti privati poliklinika. Teko naudotis su mažu vaiku ir viskas buvo greitai ir gerai. Randasi netoli oro uosto.

Viešasis transportas Varšuvoje – ar patogu su vežimėliu?

Taip, beveik visas miesto transportas yra pritaikytas vežimėliams. Visi autobusai yra žemagrindžiai. Visos metro stotelės ir metro traukiniai yra prieinami be problemų – ieškokite liftų.
Tramvajai dar pasitaiko su laiptukais, be jų jau gal kokie 15-20 % visų tramvajų. Tvarkaraštyje senesnio tipo tramvajai visada yra pažymėti. Dažniausiai prie tų kursų yra taškiukas arba laikas apvestas į rėmelį.

Restoranai, kavinės… ar galima su vaikais?

Gal tik kokios labai išskirtinės vietos ir naktiniai barai neturės vaikiškų kėdučių. O daugelis restoranų ir kavinių pasiūlys vaikišką kėdutę, specialų vaikišką menu, spalvinimo knygutę su pieštukais ir turės vietą skirtą vaiko higienai. Niekas į jus kreivai nežiūrės jeigu diskrečiai maitinsite vaikelį krūtimi.

Muziejai, galerijos ir kitos viešos vietos

Beveik visur be problemų galėsite judėti su vežimėliu. Kai kuriuose muziejuose jus paprašys palikti vežimėlį rūbinėje ir šiuo atveju gerai yra turėti su savimi pvz. nešioklę.

Varšuva, nepaisant to kad yra didmiestis ir sostinė ir gyvenimas čia vyksta greitai yra pritaikyta mažyliams. Gatvės tiesios, aukštumų beveik nėra, požeminių perėjų taip pat beveik nebeliko, netikėtų laiptų nesutiksite.

Tiesiog imti ir planuotį kelionę su mažyliu! 🙂

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras Varšuvoje yra viena lankomiausių vietų. Sužinok kaip rezervuoti bilietus, ką veikti viduje ir kitą naudingą informaciją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s