Kalėdinės mugės Lenkijoje 2022

Sparčiai artėja tas laikas, kai miestai ir miesteliai sužibs Kalėdinėmis spalvomis, karšto vyno kvapas skries virš gatvių ir aikščių, o nuotaikos bus pakilios nepaisant ilgų naktų ir vis trumpesnių dienų.

Kur? Kaip? Kada? Sąrašas didžiausių Kalėdinių mugių Lenkijoje 2022:

Varšuva

Pagrindinė mugė įsikūrs Senamiestyje prie Barbakano. Veiks nuo lapkričio 25 d. iki sausio 6 d. Šventinės dekoracijos ir pagrindinė miesto eglė bus įjungtos gruodžio 3 d. ir veiks iki vasario 3 d. 2023 m.

Senamiesčio Turgaus aikštėje kaip ir kasmet veiks nemokama miesto čiuožykla. Aplink čiuožyklą veiks Kalėdinis miestelis su karštu vynu, skanėstais ir šventine atributika. Mokama tik už pačiūžų nuomą – 10 zl už val. Čiuožykla pradės dirbti gruodžio 1 d. ir džiugins miestiečius bei turistus iki sausio 31 d.

Krokuva

Didžiausia mugė lauks Centrinėje aikštėje (prie Sukienice) (beje, didžiausia tokio tipo aikštė Europoje!):
25.11.2022 – 01.01.2023. Pagrindinės miesto eglės įžiebimas ir koncertas vyks gruodžio 3 d. 17:15.

Vroclavas

Vroclavo Kalėdinė mūgė yra viena gražiausių ir žinomiausių Lenkijoje. Jau tradicija tapo kelių aukštų medinė “šventinė Rotušė” Solny aikštėje, kur galima paraugti skirtingų skonių karšto vyno iš tradicinio puodelio-batelio, karuselė ir Vroclavo nykštukų namelis. Mugė pradės darbą lapkričio 18 d. ir dirbs iki gruodžio 31d. Pagrindinės miesto eglės įžiebimas vyks gruodžio 2 d. 17:00. Gruodžio 24 d. ir 25 d. mugė nedirbs.

Torunė

Torunė yra magiška ištisus metus. O kai artėja Kalėdos, virsta tikraja pasaka. Kalėdinė mugė dirbs nuo lapkričio 26 d. iki gruodžio 20 d. Be tradicinių rankų darbo dirbinių ir lenkiškų patiekalų, galima bus pavažinėti autodrome ir pamatyti šventiškai papuoštą miestą nuo apžvalgos rato. Pagrindinės miesto eglės įžiebimas vyks gruodžio 6 d.

Gdanskas

Gdansko Senamiestis į Kalėdinę mugę kviečia nuo lapkričio 18 d. iki gruodžio 23 d. Beveik kasdien vyks skirtingi renginiai, koncertai, pasirodymai. Veiks specialiai Gdanskui sukurta Venecijos karuselė, Kalėdų Senelio namelis ir dar daug kitų įdomybių. Eglė Ilgajame Turguje (lenk. Długi Targ) bus įžiebta tradiciškai vakarą prieš Šv. Mikalojaus dieną – gruodžio 5 d. apie 18:30. Beje, Kalėdų Senelis atvyks į Gdanską iš jūros ir Motlavos upe oficialiai įplauks į Gdanską apie 17:00.

Gdansko Kalėdinė mugė. Nuotraukos: https://bozonarodzeniowy.pl/

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras Varšuvoje yra viena lankomiausių vietų. Sužinok kaip rezervuoti bilietus, ką veikti viduje ir kitą naudingą informaciją.

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s