Varšuvos istorinis turgus

Miestiečius traukia kaimas, gamta, natūralumas bei skonis, kurį gali suteikti tik su meile išauginti produktai. Tačiau yra problema. Viena. Sunkiai išsprendžiama milijoniniame mieste. Kaip ir kur gauti tą naturalūmą turint vos dvi išeigines?

Mirowskio halės (lenk. Hale Mirowskie) buvo savotišku persilaužimu, revoliuciniu sprendimu šviežių produktų prekyboje. Visų pirma, turgavietė įrengta dviejose halėse po stogu. Jau buvo šilta ir malonu. Antra, 550 prekybininkų (paskui prekybos “taškų” skaičius užaugo iki beveik tūkstančio) gavo prieigą prie elektros, o tai leido įrengti šaldytuvus ir pradėti prekyba šviežia mėsa ir žuvimi. Tos dvi halės savo pirmynę funkciją pildo iki šiandien. Ir taip jau nuo 1902 m., kai jų statyba buvo baigta.

Utopija būtų manyti kad halės stebuklingai išgyveno tiek metų bei du pasaulinius karus be pakeitimų. II Pasaulinio karo metu čia vyko mūšiai, žuvo daug žmonių. Jeigu pirmąją halę, Mirowska, apeisite nuo gatvės pusės (kitas šonas yra parko kaimynas) pamatysite tamsių plytų sieną su kulkų pėdsakais. Prie tos pačios pirmosios halės 1972 m. buvo pristatytas stiklinis pasažas, kad prekybos vietų būtų dar daugiau.

Antros halės, vadinamos halė Gwardia, istorija yra dar kitokia. Po karo čia trumpam buvo įsikūręs… autobuso parkas. Paskui halę perėmė į savo rankas bokso sporto klubas ir net spėjo čia suorganizuoti pasaulio bokso čempionatą. Prieš porą metų Gwardia sulaukė “gerų vėjų” ir po remonto grąžinta prekybai. Nors apie sportinę praeitį vis dar primena boksininkų nuotraukos iškabintos ant sienų, vieta įsirašė į Varšuvos kulinarinį žemėlapį kaip ta, kur karaliauja greito ir sveiko maisto pasaulio virtuvės bei ūkininkai prekiaujantys ekologiškais produktais.

Abidvi halės pritraukia minias žmonių. Mirowska galimybe nupirkti šviežių vaisių, daržovių, mėsos, sūrių, riešutų, prieskonių bei visokių skanėstų. Beje, lietuviškos duonos pasiilgusiems Varšuvoje irgi būtent čia. Prie halės veikia gėlių turgus, kuris dirba visą parą. Gwardia siūlo gerai praleisti laiką prie bendrų stalų bei pabendrauti su vietiniais ūkininkais. Trumpai sakant, norint aplankyti Varšuvos turgų ir pasijausti kaip tikras varšuvietis, Mirowskio halės yra teisinga kryptis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s