Tramvajumi ir metro po Varšuvą. 1 dalis

Rating: 5 out of 5.

Lietuvoje nėra metro ir tramvajų. Kokia bebūtų įdomi Varšuvos istorija, kokie bebūtų gražus parkai ir rūmai, kokie bebūtų patrauklus renginiai… Nesvarbu. Žmogus geidžia įspūdžių. Jeigu atsiranda galimybė išbandyti kažką naujo ir neįprasto, tuo labiau! Varšuvoje dažnai sulaukiu prašymų rekomenduoti kur galima būtų pavažinėti tramvajais ir metro, kad dar pamatyti kažką įdomaus.

Taigi, pristatau fantastiškus pasiūlymus kur Varšuvoje nuvažiuoti tramvajumi ir metro.

Pirmas maršrutas. Aplankyk Krolikarnia rūmus ir parką, išgerk kavos kačių kavinėje ir pavaikščiuok tarp senų prieškarinių vilų!

Kelionę pradėkite tramvajaus stotelėje Centrum 07, sėskite į tramvajų nr. 4, 35, 18 ir mėgaukis 20 min kelionę per Varšuvos Vidurmiesčio (lenk. Śriódmieście) ir Mokotovo rajonus (lenk. Mokotów). Išlipti stotelėje “Królikarnia”. Parkas matysis po kaire iš karto išlipus iš tramvajaus. Su savimi galima paimti kavos, sumuštinių ar skanių bandelių ir suruošti pikniką. Parko rūmuose veikia skulptūrų muziejus ir kavinė.

Po pasivaikščiuojimo parke, siūlau grįžti į centrą metro. Pakeliui iki metro laukia dar net dvi staigmenos. Pirma – išėję iš parko, grįžkite prie tramvajaus stotelės, bet pereikite į kitą gatvės pusę ir pasukite atgal link centro. Pirmą gatvė po kairė – A. Naruszewicza yra būtent jūsų. Sena prieškarinė Varšuva su savo didingomis vilomis atsiveria prieš jus visu savo grožiu. Gatvė nėra ilga, užteks 10 minučių praeiti ją visą. Bet jeigu yra noro. laiko ir jėgu, drąsiai sukite į šonines mažesnes gatveles ir pasijauskite kaip tikras varšuvietis. Kodėl? Nes turistai čia nėra atvežami ir ta miesto dalis yra skirta tik vietinių gyventojų akims!

Ir galiausiai, kai jau jau būsite pavargę nuo pasivaikščiojimo ir svajuosite apie poilsį, jūsų laukia antra staigmena – Miau Cafe. Kaip sako pats pavadinimas, kartu su jumis kava ir pyragėliais džiaugsis pukuoti draugai. Kavinė yra prie pat metro Wierzbno stotelės. Kaip rasti? Eikite A. Naruszewicza gatve iki galo, sukite į dešinę ir jau matysite kelionės tikslą. Beje, gatvės pabaigoje yra nedidukas namukas, kur veikia greito maisto restoranas “BurgerSlowFood” – skaniausi burgeriai ir šonkauliukai Varšuvoje!

Po visų įspūdžių belieka tik nusileisti į metro Wierbno ir grįžti atgal į Centrą. Beje, ar žinojote, kad seniausios Varšuvos metro stotelės buvo statomos kaip slėptuvės karo atveju? Wierzbno stotis yra viena iš tų kelių pirmųjų. O kad būtų papraščiau susigaudyti kaip veikia Varšuvos miesto transportas, nukreipiu į transportui skirtą įrašą.

Apie parką rašiau čia, o žemiau keletą nuotraukų paskatinimui.

O čia rašiau apie Mokotovo rajoną. Keletas nuotraukų namų, kurie dar prisimena II-ąjį Pasaulinį karą.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s