Krokuva – kaip atvažiuoti ir kur apsistoti?

Krokuva yra vienas pirmųjų miestų, jeigu galvojame apie keliavimą po Lenkiją. Man kaip Varšuvos gyventojai (ir be galo įsimylėjusiai į šį miestą) kartais yra liūdna, kad taip yra. Tačiau turiu pripažinti, kad visiškai suprantu tą pasirinkimą. Kodėl?

Įsivaizduokite, atsikelite ryte, pažiūrite pro langą, o ten kelioliką šimtmečių prisimenantis miestas. Namai, aikštės, gatvės, kiemai ir net, atrodo, žmonės – viskas čia kvepia istorija. Miesto dvasia, jaučiama ant kiekvieno kampo, tiesiog vyroja virš miesto. Neįmanoma čia nebūti.

Tačiau, kad pajausti ir suprasti apie ką kalbu, kelionei reikėtų gerai pasiruošti.

Krokuvos senamiestis

Kaip atvažiuoti?

Atvažiuoti galima savo mašina, traukiniu arba autobusu per Varšuvą. Važiuojant mašina būtina išstudijuoti mokamo parkavimo zonas – čia radau informaciją angliškai. Atkreipkite dėmesį, kad mokėti už parkavimą reikia taip pat ir šeštadienį.

Jeigu važiuojate per Varšuvą, galite pasirinkti traukinį (čia galima nusipirkti bilietą). Greičiausiai, vos truputi daugiau nei per 2 val., nuvažiuosite EIP (Pendolino) traukiniu, bet ir kaina yra aukšta – 150 PLN. Pasirenkant TLK traukinį būkite pasiruošę važiuoti be kondicioneriaus bei suspausti. Užtat kaina (apie 70 PLN) yra daug patrauklesnė.

Kitas pasirinkimas – autobusas. Iš Varšuva Zachodnia autobusų stoties kas porą valandų važiuoja FlixBus. Šitas variantas bus pigiausias, bilietus galima rasti jau nuo kelių zlotų, o vidutinė kaina apie 45 PLN. Kelionė užims apie 4-5 val. Galima net nupirkti bilietą tiesiogiai iš Vilniaus su persėdimu Varšuvoje.

Traukinys į Krokuvą

Kaip pasiekti senamiestį iš stoties?

Pėščiomis! Visiškai rimtai. Abidvi stotys – autobusų ir traukinių randasi vienoje vietoje (čia pat yra ir vienas mano mėgstamiausių prekybos centru “Galeria Krakowska”). Senamiesčio širdis – Sukienice bei pagrindinė aikšė yra pasiekiamos vos per 15-20 min ramaus pasivaikščiojimo.

Jeigu pasivaikščiojimas po ilgos kelionės sukelia ne itin malonią reakciją, ieškokite tramvajaus stotelės prie Pawia gatvės. Lenkijoje labai patogu naudotis programėle jakdojade.pl arba tiesiog Google Maps.

Kur apsistoti?

Nerekomenduosiu konkrečių viešbučių, nes Krokuvoje apgyvendinimo vietų pasirinkimas tikrai platus ir kiekvienas ras sau tinkantį variantą. Užtat, rekomenduosiu kur ieškoti apgyvendinimą taip, kad kuo daugiau spėtumėte pamatyti.

Taigi, jeigu Krokuvoje busite vos vieną naktį (t.y. pagrindinis planas – pamatyti senamiestį), rinkitės Kleparz rajoną. Važiuoti niekur nereikia, rajonas prasideda prie pat stočių, iki senamiesčio porą žingsnių.

Planuojate Krokuvoje pasilikti visam savaitgaliui? Puiku! Tada ieškokite viešbučių, pensjonatų ar būtų palei Starowiślna gatvę. Ši gatvė fantastiškai jungia dvi svarbiausias miesto dalys – senamiestį bei seną žydų kvartalą Kazimierz. Iki abidviejų vietų nueisite per 15-20 min priklausant nuo to, kurioje Starowiślna gatvės dalyje apsistosite. Vos nepamiršau, iki Vavelio pilies bei Vyslos krantinės taip pat nebus toli.

Ar muziejų bilietus reikia rezervuoti iš anskto?

Bilietus į Vavelio pilį bei Šindlerio fabriką geriausiai užsakyti iš anksto. Taip turėsite ramią galvą, kad nueisite ten, kur norėjote ir bus paprasčiau suplanuoti visą kelionę. Ką ir kaip aplankyti Vavelyje galima perskaityti muziejaus puslapyje, o bilietus užsakyti rezervacinėje sistemoje.

Šindlerio fabrike įsikūręs muziejus yra vienas populiariausių ir kartais net sunku gauti bilietą. Tačiau prieš ten apsilankant verta tvirtai apsisprėsti ar II Pasaulinio karo tema Jus domina. Nuo savęs galiu tik pridūrti, kad apsilankymas muziejuje man asmeniškai padėjo labiau suprasti miesto istoriją, įvykusius pakeitimus bei atsakyti į klausimą “o kodėl gi yra taip?”. Bilietus galima rezervuoti muziejaus svetainėje.

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s