Krokuva. Kaip dieną pradėsi… Pusryčiai!

Pusryčiai – svarbiausias dienos maistas. Gal dėl to, visiškai pasamoniškai, kai tik turiu daugiau laiko kelionėje pasirenku apgyvendinimą be pusryčių. Tam, kad pajausti miestą, jo rytinį šurmulį arba lengvai įtemptą ramybę prieš ateinančios dienos įvykius.

Apgyvendinimas Starowiślna gatvėje (apie tai kur geriausiai apsistoti Krokuvoje) davė platų pasirinkimo galimybę – beveik kiekviena kavinė ruošia gardžius pusryčius.

Pirma diena. Pusryčiai be plano.

O iš tikrųjų tiesiog pasinaudojome mūsų nakvynės šeimininkų rekomendacija. Kolanko No 6 šiltam vasaros rytui buvo nuostabus! Jaukus vidaus kiemas (vakare dar užsukome Prosecco taurės ir lygiai taip pat likome sužavėti), didelis patiekalų pasirinkimas. Už pusryčius švediško stalo tipo mokėjome 25 PLN / žmogui.

Antra diena. Pusryčiai suplanuoti iš anksto. Teko net palaukti laisvo staliuko.

Ranny ptaszek pasislėpęs tarp senamiesčio gatvelių traukia atvirumu ir jaukumu. Mama ir dukra norėdamos pasidalinti su savo draugais sekmadienio pusryčių tradicija, po kai kurio laiko ryžosi atverti duris visiems norintiems. Maistas šviežus, naminis, skanus, paprastas. Kaina priklauso nuo užsakimo, 20 – 30 PLN / žmogui.

Trečia diena. Einame arčiausiai apartamentų, kad nepavėluoti į traukinį.

Einame į mums jau žinoma vietą – Hamsa restoraną. Planuojame paragauti humusą bei baklažanų užtiepalą Baba Ganoush, gal užsakyti šakšuką. Pasirodo, kad savaitgalį čia ruošiamas švediškas stalas ir galime paskanauti tiesiog visko! Nuotraukų nėra, nes skrandis buvo toks patenkintas ir užimtas svarbiausiu dienos maisto įsisavinimu, kad net negalavojau apie nuotrauka. Tiesiog patikėkite, Hamsa tikrai verta užrašyti kaip vietą, kur būtinai reikia apsilankyti. Kaina 25 PLN / žmogui.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s