Savaitgalis Varšuvoje

Savaitgalis Varšuvoje? Kodėl gi ne?! Vis daugiau mūsų tautiečių atranda Lenkijos sostinę. Nuvažiuoja ir… grįžta dar ne vieną kartą. Tas labai džiugina, nes vos kelis šimtus kilometrų nuo Lietuvos nutolęs miestas turi ką pasiūlyti apsipirkimų mėgėjams, istorijos tyrinėtojams bei norintiems tiesiog bent jau trumpam atitrūkti nuo kasdienybės. Ir dar, priklausomai nuo to, ar atvažiuoji vienas, su šeima ar draugų kompanija, Varšuva parodo vis kitokį savo veidą. 

Varšuvoje gyvenu jau daugiau nei 10 metų, prieš 5 pradėjau savo miesto patirtimi dalintis su atvykstančiais turistais ir vis gaunu klausimą kaip gi pajusti Varšuvą? Taigi, keli patarimai kaip nepasiklysti tarp didmiesčio šurmulio ir atrasti tikrąjį Varšuvos veidą.

Pirmiausia, skirk Varšuvai bent jau savaitgalį ir nusiteik, kad tikrai nespėsi pamatyti viso miesto. Apibrėžk sau konkretų tikslą, pvz. apeiti senamiestį bei centrą, ar aplankyti kelis muziejus arba apsipirkti prekybos centre. Šiuo atveju, išvažiuodamas iš Varšuvos jausi, kad planą įvykdei ir norėsi grįžti dar. 

Tikslas – senamiestis ir svarbiausios lankomos vietos? Puiku, suplanuok kelionę taip, kad apeitum visą senamiestį bei Karališkuoju keliu nueitum iki pat Lazienkų parko. Karališkasis kelias, kuris kadaise buvo kelio į Krokuvą dalimi šiandien susidaro iš gatvių, kurios tęsiasi iki pat nuostabiųjų Vilanovo rūmų. Žymiausios iš kurių – Krokuvos Priemiesčio bei Naujojo Pasaulio gatvės. Eidamas Karališkuoju keliu link Lazienkų parko, nepatingėk kiek pasukti nuo pagrindinio kelio ir apeiti Sasų sodą, nusileisti į Marienštat rajoną link Vyslos upės ir atrasti paslaptingą sodą ant Varšuvos universitetinės bibliotekos stogo. Tiesa, norėdami aplankyti Vilanovo rūmus ir parką, reikėtų pasinaudoti viešuoju transportu. Nuo senamiesčio tiesioginiu autobusu kelias užims apie 40 min. 

Be senamiesčio, dėmesio vertas centras, kur laikyti pagrindiniu orientyru galima drąsiai imti Mokslų ir Kultūros rūmus. O iš ten jau keli žingsniai iki aukščiausio dangoraižio Europoje Varso ir viso dangoraižių kvartalo. Beje, ar žinojai, kad Varšuva yra vienas aukščiausių miestų Europoje? 

Muziejų pasiūla Varšuvoje yra didžiulė. Tačiau ir vėlgi viskas priklauso nuo pagrindinės kelionės minties. Norint arčiau susipažinti su miesto istorija laiką būtina skirti Varšuvos muziejui, Varšuvos sukilimo muziejui, Lenkijos žydų istorijos muziejui ar Karališkoms rezidencijoms. Muziejai Varšuvoje – TOP 8 žiūrėti čia

Smagiai praleisti laiką? Pirmyn į Neonų muziejų, Degtinės muziejų, Gyvenimo Lenkijos Liaudies Respublikoje muziejų arba Lenkijos Nacionalinio banko pinigų centrą, kur galima pamatyti tikrų tikriausią aukso luitą. Na, o Koperniko mokslo centrą bei greta esantį Planetariumą net nereikia specialiai pristatyti. 

Tikslas atnaujinti garderobą? TK Maxx ir Primark parduotuvės išlieka tarp populiariausių. O ir neseniai atsidaręs Half Price gali sudominti. Kaip ir outletai Fashion House Piaseczno ar Outlet Factory Ursus ir Annopol. Prekybos centrų mėgėjai tegu užsirašo Arkadia ar Złote Tarasy pavadinimus. Kiekvienas liks patenkintas. 

Antra, pasirink viešbutį arba apartamentus miesto centre. Taip negaiši laiko transportui. Geriausia ieškoti apgyvendinimo Centrum arba Śriódmieście rajonuose. Jeigu viešbutis bus kiek atokiau nuo centro, žiūrėk, kad netoli būtų metro arba tramvajai. 

Trečia, apgalvok iš anksto kur ir ką valgysi. Jeigu nori greitai, vietinių patiekalų ir už padorią kainą, atkreipk dėmesį į tokius restoranus kaip “Gościniec” arba “Zapiecek” arba dar greičiau ir tikrai originaliau “Pyzy, flaki gorące”, kur maistą gausi… stiklainyje. Viskas, ką turi žinoti apie lenkišką virtuvę – spausk čia.

Jeigu domina nebūtinai vietinė virtuvė, drąsiai suk į food court’us, kurių Varšuvoje yra net keli – Hala Koszyki, Hala Gwardia, Elektrownia Powiśle ir šio rudens naujovės – Browary Warszawskie ir Fabryka Norblina. Įspūdžių? Pasikelk į vieną iš dangaus barų – Marriott, InterContinental ar Crowne Plaza viešbučiuose. Arba, atvirkščiai, nusileisk į požemius ir atrask “paslėptus barus” “Veles”, “Bez Tytułu” ar “Backroom”. Varšuvos kokteilių barai – čia daugiau informacijos.

Ir galiausiai, neskubėk. Varšuva, kur gyvena keli milijonai žmonių, sudaro įspūdį miesto, kuris bėga ir nesustoja net naktį. Jeigu pasiduosi tam bėgimui, pamatysi jį tik paviršutiniškai. Leisk sau sustoti, apsidairyti ir pajausti Varšuvos kiek paslėptą sielą.

Užsakyk savo ekskursiją po Varšuvą

atraskvarsuva@gmail.com
+48 503 505 819

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s