Varšuvos kavinės idealiai tinkančios rudeniniam orui

Ką čia daugiau pasakyti, bobų vasara baigėsi, dar kelios šiltesnės dienos ir ruduo visiškai užkariaus Varšuvos gatves. Ar tai priežastis slėptis namuose ir nustoti keliauti? Tikrai ne! Tik planuojant kelionę šaltesniu metu laiku, verta pasirūpinti iš anksto adresais kur galima apšilti ir išgerti puodelį karštos arbatos ar gardžios kavos. Dalinuosi keliais tokiais šiltais adresais Varšuvoje.

1. Ministerstwo Kawy, Marszałkowska g. 27/35

Kodėl? Nes viduje šilta, šviesu, verda skanią specialty kavą ir vilioja gardžiais skanėstais. Viena mano mėgstamiausių vietų Varšuvoje dar dėl vienos priežasties – dideli langai iš visų pusių išeinantys į judrią gatvę. Galima sėdėti ir tiesiog žiūrėti į praeivius ir miesto gyvenimą.

2. La Petite, S. Noakowskiego g. 8

Kodėl? Pirmą kartą patekau čia, kai staiga pradėjo labai stipriai lyti. Interjero jaukumas, seni baldai, senas stovintis laikrodis grojantis melodiją kas 15 minučių, pianistas kaip iš anos epokos ir saldžios arbatos kvapas padarė savo – visiškai nesinorėjo trauktis telefono, o tiesiog mėgautis momentu. Didelis arbatų, kavų, karšto šokolado pasirinkimas. Pyragai šį kartą nesužavėjo, bet čia verta užsukti vien dėl arbatos puodelio jaukioje aplinkoje. O kas gali būti geriau nei arbatos puodelis lėtingą rudens vakarą?

3. Etno Cafe, Marszałkowska g. 87

Kodėl? Etno Cafe tai kavinių tinklas, kuris savo pirmąją kavinę atidarė Vroclave ir su laiku išsiplėtė į Varšuvą, Lodzę, Katovicus, Gdanską ir Gdynę. Buvo laikotarpis, kai lankiausi čia gan dažnai, paskui vis buvo nepakeliui. Neseniai vėl atradau šią vietą ir pozityviai nustebau, kad menu tapo dar įvairesnis, kavų pasirinkimas dar didesnis, o desertai tikrai skanūs. Etno Cafe siūlo taip pat specialty kavą, kurios esu didelė mėgėja. Vien pliusai. Man jaukiausia yra kavinė netoli metro Centrum, nes turi atskirą salę su dideliais langais, patogiais foteliais ir pagalvėmis ant palangių.

4. Patio, Piwna g. 40/42

Kodėl? Nes Varšuva verta atradimų, nes slepia dar ne vieną paslaptį ir nes kavinė yra pačiame Senamiestyje. Ta kavinė tai puiki galimybė užsukti į vieno iš Senamiesčio namų vidinį kiemą, pamatyti vidų, o ne tik fasadą. Tikrai jauku, malonu ir šilta. Skanūs vietoje kepami tortai ir pyragai. Yra, o bent jau šią vasarą buvo vienas minusas, ir dėl to vis galvojau ar verta šią kavinę įtraukti į sąrašą – kartais tenka gan ilgoka laukti savo užsakymo. Aptarnaujantis personalas labai malonus, tik kiek pasimetęs ir lėtokas. Jei niekur neskubate, užsukite bent jau dėl gražių Instagramui tinkančių nuotraukų.

5. Miodowa Cafe, Senatorska g. 13/15

Kodėl? Taip pat Senamiestis, bet kiek “už kampo”. Vis praeidavau pro šalį, ilgai net nepastebėdavau, kad ten yra kavinė. Kol vieną dieną belaukdama vėluojančios turistų grupės, užsukau kavos. Viskas čia yra taip kaip turi būti – geras aptarnavimas, gera kava, gražūs pyragėliai, kurios norisi valgyti akimis ir sunku vieną jų pasirinkti. Vieta nėra didelė, vos keli staliukai. Užsukite.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras Varšuvoje yra viena lankomiausių vietų. Sužinok kaip rezervuoti bilietus, ką veikti viduje ir kitą naudingą informaciją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s