Praktiniai patarimai apie kelionę į Varšuvą

Prieš kiekvieną ilgąjį savaitgalį gaunu daug praktinių klausimų apie Varšuvą. Kad viskas būtų vienoje vietoje, surašiau atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

‼️Keleta praktinių informacijų apie Varšuvą ‼️

➡️ parkingas Varšuvoje yra mokamas nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 8 val. iki 20 val. Yra tik viena zona (lenk. strefa). Kainos: už pirmą val. – 4,50 zł, antra val. – 5,40 zł, trečia val. – 6,40 zł, ketvirta ir sekančios val. – 4,50 zł

➡️ Varšuvoje veikia labai patogi miesto transporto sistema – metro, autobusai, tramvajai, naktiniai autobusai. Vienkartinio bilieto kaina 20 min. – 3,40 zł, bilietas 75 min. – 4,40 zł. Galima daryti persėdimus ir keisti transportą pvz. metro + tramvajus.

Apie viešąjį transportą Varšuvoje plačiau: https://povarsuva.lt/2019/12/26/varsuvos-miesto-transportas/

➡️ kaip kur nuvažiuoti Varšuvoje galima tikrinti per jakdojade.pl arba tiesiog Google maps.

➡️ sekmadieniais visos parduotuvės yra uždarytos (apart kelių sekmadienių metuose). Nupirkti vandens bei pagrindinius maisto produktus galima “Żabka” parduotuvėse, kurios yra ant kiekvieno kampo.

Darbiniai sekmadieniai 2023 m.

  • 29 sausio
  • 2 balandžio
  • 30 balandžio
  • 25 birželio
  • 27 rugpjūčio
  • 17 gruodžio
  • 24 gruodžio

➡️ Varšuvoje veikia Bolt, Uber programėlės. Turėkite omenyje, kad tai tik keleivių pervežimas t.y. negalima važiuoti su vaikais be specialių kėdžių. Jeigu norėtumėte pasinaudoti taxi paslaugomis – FreeNow (turi programėlę ir veikia kaip Uber ir Bolt), Ecocar.

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s