Varšuva – TOP 5 kaip maloniai praleisti laiką dviese

Varšuva tinka romantiškai kelionei dviese. Teiginys, su kuriuo ne vienas galėtų ir norėtų padiskutuoti. Tačiau kaip sakoma geriau vieną kartą pabandyti, nei tūkstantį kartų išgirsti.

TOP 5 kaip praleisti laiką Varšuvoje dviese

Vėlyvieji pusryčiai

Ypač savaitgalį varšuviečiai tikrai mėgsta pradėti dieną nuo pusryčių vienoje iš populiarių pusryčių kavinių. Niekas niekur neskuba, užsako kelis patiekalus ir dalindamiesi tiesiog mėgaujasi savo kompanija.
Populiarios vietos pusryčiams – Charlotte, Bulkę przez Bibulkę, Aioli.

O iš tikrųjų pusryčius siūlo beveik kiekviena kavinė ir restoranas. Tiesiog patikrinkite kokie restoranai yra prie jūsų apgyvendinimo vietos ir skanaus!

Ilgas pasivaikščiojimas po miestą – nebūtinai Senamiestis

Prie pat Senamiesčio yra Powiśle rajonas. Išvertus iš lenkų kalbos reiškia ne ką kitą kaip “palei Vyslą”. Kadaise vienas skurdžiausių rajonų, šiandien stulbina prabanga. Nuo Senamiesčio Pilies aikštės nesileiskite į apačią link rajono širdies – Mariensztat aikštės, o toliau gatvėmis Furmańska, Karosas, Dobra pasiekite Koperniko mokslo centrą, Varšuvos universiteto biblioteką su sodu ant stogo (stogas atidarytas lankytojams nuo balandžio iki spalio pabaigos), senąją elektrinę pavirtusia įdomiu prekybos centru “Elektrownia Powiśle” bei Vyslos krantinę. Jeigu leidžia orai – pasivaikščiojimas palei Vyslą taps puikiu dienos priedu.

Aplankykite Pragą

Ne tą čekišką, o vietinę. Rajonas dešiniajame Vyslos krante vadinasi “Praga” nuo lenkiško žodžio “prażyć” t.y. “skrudinti, deginti”. Varšuvos Pragą lyg atskiras miestas mieste. Nenukentėjusi per II-ąjį Pasaulinį karą taip stipriai kaip kitas Vyslos krantas, sugebėjo išsaugoti savo savotišką kultūrą, originalią architektūrą bei gan specifinę atmosferą. Ieškantiems kontrastų patariu nuvažiuoti iki metro stotelės “Szwedzka” ir patirinėti artimas gatves.
Varšuvos Pragos “klasika” be abejo yra gatvės Brzeska, Ząbkowska bei buvęs degtinės fabrikas “Koneser”. Fabriko nėra, užtat yra Lenkiškos Degtinės muziejus (lenk. Muzeum Polskiej Wódki), graži aplinka ir kelios madingos vietos pietums ar vakarienei.

Saldžioji Varšuva

Kas pagalvotų, kad Varšuva tai tikras desertų rojus! Pradėti reikėtų nuo garsiojo E.Wedel šokolado imperijos – paukščio pienas (lenk. ptasie mleczko), vaflinis Wedelo tortukas (lenk. torcik wedłowski) ar be galo skanus karštas šokoladas. E. Wedel firminių kavinių ir parduotuvių Varšuvoje yra kelios. Tačiau pirmoji buvo Szpitalna 8 adresu ir ją patarčiau aplankyti.
Mažai? Tada pirmyn ieškoti garsiųjų pyragėlių “W-Z”, “Zygmuntówka” ar “Napoleonka”. Visų jų receptai buvo sukurti Varšuvoje.

Gražūs vaizdai romantiniam vakarui

Aukštai! Varšuva yra vienas “aukščiausių” miestų Europoje. Jau šiandien dangoraižių skaičius artėja prie 70-ties, o tai dar toli ne pabaiga. Crown Plaza, Mariott ir NYX (tik vasaros laikotarpiu) siūlo tą visą grožį pamatyti iš Sky-barų. Užtat Mokslų ir Kultūros rūmų apžvalgos aikštelė XXX-ajame aukšte jau spėjo tapti klasika. Visus norinčius liftas pakelia vos per 17 sekundžių. Kavinėje viršuje galima nupirkti skanios kavos ir tiesiog spoksoti į vakarėjantį miestą su jo užburiančiomis šviesomis. Laiko niekas neriboja.

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s