Technikos muziejus Mokslų ir Kultūros rūmuose

– Mama, kas tai yra? Prieinu ir žiūriu kas sukėlė mano šešiametės dukros susidomėjimą? Kasetė! Tokia pati paprasčiausia, kurių kolekcija su Backstreet Boys ir kitais mano vaikystės hitais dar kažkur turiu namuose pas tėvus. – O čia kas? Kodėl tas lygintuvas toks keistas? Hm, tokį dar naudojo močiutė. – Kokia juokinga maža mašina, mūsų tėtis ten tikrai netilptų! – Žiūrėk, koks didelis kompiuteris, užimtų kone visą mūsų kambarį… Ir taip stojome prie beveik kiekvieno eksponato ir aiškinome, kad taip buvo ir tai visiškai ne taip seniai.

Apie muziejų

Nacionalinio Technikos muziejaus šaknys siekia dar 1875 m., kai Varšuvoje buvo įkurtas Technikos ir Pramonės muziejus. Po kelių pakeitimų ir pertvarkymų, jau kaip Technikos muziejus 1955 m. užėmė garbingą vietą Mokslų ir Kultūros rūmuose kur veikė iki 2017 m. Muziejus netekęs valstybinės paramos bankrutavo. Nesigilinant į visas peripetijas, muziejus galiausiai buvo priimtas po Nacionalio muziejaus sparnu ir 2022 m. sausio mėnesį vėl atvėrė savo duris lankytojams. Muziejus ne tik pakeitė “savininką”, bet ir buvo suremontuotas, pertvarkytos parodos. Žodžiu, nėra to blogo kas į gerą neišeitų.

Ar verta eiti su vaikais?

Taip, nes galite patys daug ką papasakoti ir paaiškinti vaikams. Muziejus nėra didelis, neskubėdami apėjome viską maždaug per 1,5 val. Vaikai nespėjo pavargti ir išalkti. Turėkite omenyje, kad vežimėlį teks palikti rūbinėje, nes viduje yra laiptų ir nėra lifto.

Ką pamatysite?

Muziejuje yra kelios rodos pastovios ir viena besikeičianti. Šiuo metu (sausis 2023 m.) veikia paroda pamokanti apie lenkų mokslininkų ir išradėjų darbą.

  • Kas atrado radijų ir polonijų?
  • Kas ir kodėl sugalvojo saugoti vaistus tamsaus stiklo buteliukuose?
  • Kas turėjo įtaką šiuolaikinei bitininkystei?
  • Iš kur muziejuje atsirado Max Factor dekoratyvinė kosmetika?
  • Ką tokio įspūdingo ir naujo pastatė Gabrielius Narutavičius?

Pastovios parodos pristato kompiuterių raidą, parodo kaip keitėsi per amžius transportas, kaip matematika ir fizika veikia mūsų kasdienį gyvenimą bei kaip dar visiškai neseniai atrodė pvz. skalbimo mašina ar lygintuvas. Ir kaip, einate?

Praktinė informacija

Adresas: pl. Defilad 1, https://nmt.waw.pl/

Darbo laikas: antradienis – siekmadienis 9.00 – 18.00 (pirmadienis yra nedarbo diena)

Bilietų kainos:

  • suagusiems – 20 zł,
  • vaikams – 15 zł
  • šeima (2 suagusieji ir 1 vaikas iki 18 metų) – 45 zł
  • šeima (2 suagusieji ir iki 5 vaikų iki 18 metų) – 55 zł

Antradienį muziejų galima lankyti nemokamai.

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s