Gdanskas, Sopotas, Gdynė – praktiniai patarimai

Dažniausiai mūsų kelionių tikslas į Trimiestį yra pabūti prie jūros, prisikviepoti jodo iki sekančio karto ir sukaupti energijos kelioms savaitėms į priekį. Man, užaugusiai Klaipėdoje jūros niekada nėra per mažai. O kad ir pats Gdanskas bei visas Trimiestis kartu su Sopotu ir Gdyne yra verti dėmesio, vis čia grįžtame ir grįžtame.

Šį kartą surašiau mūsų kelionės iš praktinės pusės. Naudokitės ir dalinkitės!

Jeigu ieškote ką veikti Gdanske su vaikais, būtinai SPAUSKITE ČIA

Gdanskas su mažu vaiku vežimėlyje – ar patogu?

  • Praktinė informacija
  • su vežimėliu Gdanske ne visur yra patogu, bet įmanoma su kitų žmonių pagalba. Po pirmos dienos tiesiog jau žinojau, kokiais keliais vaikščioti kad nesutikti laiptų.
  • sunkiausia buvo su priemiestiniu traukiniu į Sopotą. Visų pirma, dėl remonto jau seniai neveikia vienas iš liftų prie traukinių stoties. Antra, patys traukiniai yra aukšti ir be kito žmogaus pagalbos sunku įlipti / išlipti iš traukinio. Pačiame Gdanske tramvajų dar ganėtinai daug su laiptukais.
  • viską ko gali prireikti mažyliui galima lengvai nupirkti Rossmann parduotuvėje, viena iš kurių yra už Mariacko bažnyčios pačiame Gdansko Senamiestyje.

Rekomendacija: turėkite su savimi nešioklę vaikui, bus tikrai patogiau.

Transportas Trimiestyje, kelionė į Gdanską iš Varšuvos, viešbučiai, kur pavalgyti Gdanske?

Kelionės su dviem vaikais planas buvo toks – vyras dirba, o aš su vaikais stengiuosi išnaudoti paskutinias šiltas dieneles (keliavome spalio pradžioje). Vakare ar ryte trumpam vyras lieka su vaikais, o aš einu pasivaikščioti viena. Pridursiu tik kad vaikai tai tada dar penkiametė ir 4 mėnesių mažytė, kuri be mamos ilgai dar likti negali.

Kelionė
Iki Gdansko iš Varšuvos keliavome traukiniu. Gaunasi greičiau nei su mašina, vos 2,5 val. su greituoju traukiniu (EIP). Kaina taip pat palanki, nes kaip šeima naudojamės šeimininiu bilietu, kuris suaugusiems duoda 30% nuolaidą, vaikai iki 4 metų keliauja nemokamai, o vyresniems priklauso 37% nuolaida. Viso bilietai į abi puses mums kainavo kiek mažiau nei 600 zł. Su mašina pigiau? Gal ir taip, bet praleistume kelionėje bent jau 4 val. į vieną pusę, nežinau kiek sumokėtume už parkingą vietoje, o ir vaikams kelionė malonesnė traukiniu kai neturi sėdėti vienoje vietoje. EIP klasės traukiniuose yra šeimininiai keturviečiai skyriai. Nei mes niekam netrukdėme, nei mums. Kaip man, tik vien pliusai. Aktualias bilietų kainas bei traukinių tvarkaraščius galima patikrinti čia: https://www.intercity.pl/en/

Viešbutis
Jau kelis kartus buvome apsistoję apartamentuose prie pat senamiesčio. Didelis pliusas buvo tas, kad apartamentai sujungti su viešbučiu ir mes galėjome naudotis baseinu, vaikų žaidimo kambariu bei turėjome pusryčius.
Viešbutis – Grano hotels. Ir dar vienas pliusas, nuo stoties iki viešbučio buvo vos kelios stotelės tramvajumi, o nuo stotelės iki viešbučio gal kokie 100 m. Gdanske taip pat buvau apsistojusi viešbučiuose IBB Długi Targ (su vaizdu į pagrindinę senamiesčio gatve, labai patiko), Hotel Królewski (rinkausi dėl vaizdo į upę senąją dalį; kambarys erdvus, bet jau pasenęs). Beje, ieškodami viešbutį Lenkijoje, gerų pasiūlymų rekomenduoju patikrinti puslapyje Travelist.

Transportas Gdanske ir Trimiestyje
Po visą Trimiestį (ir šiaip po Lenkiją) patogu keliauti su programėle jakdojade.pl. Ten pat galima pirkti bilietus.
Gdanske mūsų geriausias draugas buvo tramvajus nr 8 ir priemiestinių traukinių sistema SKM.
Tramvajus nr 8 važiuoja per senamiestį, centrinę stotį ir iki pat jūros! Rajonas kur yra pliažas vadinasi Jelitkowo. Galutinė tramvajaus stotelė yra vos 5 min iki jūros. Nuo ten palei jūros krantinę galima nueiti iki Sopoto (greitu žingsniu iki pusvalandžio).

Nors tramvajus nuo Gdansko senamiesčio iki Jelitkowo važiuoja apie 45 min, man su vaikišku vežimėliu toks variantas tiko, visi tramvajai žemagrindžiai ir pritaikyti vežimams.
Kitas, greitesnis variantas pasiekti Sopotą tai traukinys SKM. Važiuoja vos 20 min ir maždaug kas 10 min. Tik daugelis traukinių dar seno tipo kas man jau buvo problematiška. Pati viena su vežimu įlipti ir išlipti yra be šansų. O kur dar antras vaikas už rankos! Dėl to mažąją imdavau tiesiog į nešioklę.

Bilietų kainos autobusų ir tramvajų Gdanske 4,80 zł (galioja 75 min). Kainos aktualios vasario mėn. 2023 m. Kainas galima patikrinti čia: https://ztm.gda.pl/bilety/bilety-jednorazowe,a,3019
Vaikai nuo 4 iki 7 metų moka pusę kainos, moksleiviai ir studentai iki 24 metų taip pat moka pusę kainos, bet turi turėti su savimi ISIC arba EURO26 tarptautines korteles. Traukinio kaina iki Sopoto 4,40 zł. Dėmesio! Vaikai virš 4 metų taip pat turi turėti bilietą, nuolaida 37 %. Vaikams iki 4 metų nuolaida 100 %, bet bilietas turi būti.

Kur pavalgyti?
Gdanske pastoviai atrandame ką nors naujo bet mėgstame grįžti ir prie jau patikrintų variantų. Iš patikrintų variantų – itališkos virtuvės tinklas “Sempre”. Turi restoranus ir picerijas. Patogu pvz. paimti picą išsinešimui ir suvalgyti ant upės kranto.

Pusryčių ir popietinės kavos visada užsukame į “Retro” kavinę. Labai skanios košės su priedais, didelis sveikų pyragų ir tortų pasirinkimas, graži aplinka. Kavos dar galima eiti į “Drukarnia” arba “Leń”.

Greitų ir nebrangių pietų į pieno barą. Gdanske teko valgyti dvejuose – “Bar Mleczny Stągiewna” ir “Family Cafe KOS”. Abidvi vietos siūlo paprastą naminį maistą už prieinamą kainą.

Tradicinių pietų ėjome į Pierogarnia “Stary Młyn”. Skonį jau žinojome iš Torūnės, iš kur originaliai yra kilusi ši kavinė. Gdansko filialas taip pat nenuvylė. Greitas aptarnavimas, didelės porcijos ir graži aplinka.

Dar vienas Torūnės restoranas Gdanske – “Chleb i Wino”. Turi dvi vietas, Stągiewna ir Chmielna gatvėse. Labai skani ir gražiai pateikta Viduržemio jūros virtuvė, originalūs kokteiliai. Būkite pasiruošę, kad teks palaukti eilėje, bet verta! Beje, vaikams būtinai užsakykite vaikišką menu su bulvytėmis fri. Bent jau 2022 m. vasarą bulvytės “atvažiavo” žaislinėjr mašinoje, kurią vaikas gali pasiimti su savimi.

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s