Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras tai nėra muziejus. Viduje nerasite gidų, eksponatų uždarose spintose bei tylos ženklo. Užtat bus daug ekperimentų, mokslinių atradimų ir prasmingų pramogų. Planuojant apsilankymą Kopernike (taip sutrumpintai sako patys lenkai, t.y. “idziemy do Kopernika”) svarbiausia yra rezervuoti pakankamai daug laiko, supakuoti pilną kuprinę smalsumo, noro pažinti ir… pirmyn! Nuotykiai laukia!

Kiek laiko skirti Koperniko mokslo centrui?

Skirkite bent jau 3 valandas. Tikriausiai nespėsite viską apeiti ir nebaigsite visų eksperimentų, tačiau po 3 valandų tiesiog jau pradėsite jausti nuovargį.

Ar Kopernikas skirtas tik vaikams? Verta eiti vien suaugusiems?

Visų pirma, Koperniko mokslo centras tai puiki vieta praleisti laiką su vaikais. Tėvai eksponatų ir parodų pagalba gali paaiškinti vaikams gamtinius reiškinius, pakalbėti apie žmogaus anatomiją ir tiesiog skirti laiką tik savo vaikams.

Tačiau kelios parodos yra skirtos tik suaugusiems. Taip pat tam, kad atlikti kai kurios eksperimentus reikia išmanyti fizikos ar chemijos reiškinius. Taigi, taip, drąsiai galite eiti ir be vaikų.

Ar viduje yra kur pavalgyti?

Koperniko mokslo centro viduje prieš kasas veikia greito maitinimo kavinė “Wiem bistro”. Koperniko viduje taip pat yra kavinė. Beje, su terasa ir gražiu vaizdu į Vyslą.

Ar į Koperniko mokslo centrą galima eiti su vaikiškais vežimėliais?

Taip, centras yra pritaikytas lankytojams su vežimėliais.

Ar yra ką veikti su mažyliais iki 5 metų?

Mažiems vaikams yra skirta speciali atskira paroda “Bzzz!”. Paroda skirta vaikams iki 5 metų. Įėjimas kas lygią valandą ir trunka 45 min. Su vienu vaiku turi būti vienas lydintis asmuo. Vietų skaičius ribotas. Apsilankymas parodoje įeina į pagrindinio bilieto kainą.

Verta turėti su savimi rūbelius persirengimui, nes per parodos centrą teką “upė”. O kuris vaikas atsisakys žaidimų su vandeniu!

Ar tikrai būtina rezervuoti bilietus iš anksto?

Galima bandyti laimę, bet pvz. birželio mėn. pradžiai (2023 m.) jau liko tik pavieniai bilietai.

Bilietus galite rezervuoti ir iš anksto apmokėti internetu. Rezervuojant pasirenkate apsilankymo datą, laiką bei ką norėtumėte aplankyti (pvz. parodos, Planetariumas, renginiai).

Vėluoju! Ką daryti?

Su bilietu galite įeiti į centrą 30 min anksčiau ir 60 min veliau nuo laiko nurodyto biliete.

Ar bilietą galima grąžinti?

Taip, bilietą galima grąžinti iki 7 dienų prieš rezervuotą datą. Tam, kad grąžinti reikia parašyti laišką el. paštu zwroty@kopernik.org.pl ir būtinai nurodyti rezervacijos numerį bei bilietų skaičių. Kopernikas ima 5 zł mokestį nuo kiekvieno anuliuoto bilieto.

Ar galima išeiti ir vėl grįžti į Koperniką?

Ne, vieną kartą įėję į parodų teritoriją išeiti nebegalima. Jeigu turite bilietus į Planetariumą, galėsite pereiti ir paskui vėl grįžti į bendras parodas jungiamuoju koridoriumi.

Noriu rezervuoti bilietus grupei. Kaip tai padaryti?

Bilietus grupei galima rezervuoti taip pat kaip ir individualiems turistams – per rezervavimo sistemą online.

Jeigu norėtumėte mano pagalbos, pvz. kad nereikėtų mokėti iš karto, kreipkitės el. paštu: atraskvarsuva@gmail.com

Kiek kainuoja bilietai? Kur patikrinti ar bilietų dar yra?

Aktualios kainos: https://www.kopernik.org.pl/en/visit/ticket-price

Bilietų rezervavimo sistema: https://www.kopernik.org.pl/en/visit/ticket-price

Įdomių atradimų Koperniko Mokslo centre!

Povarsuva.lt tai asmeninis non-profit projektas, kur dalinuosi patarimais ir savo žiniomis apie Varšuvą. Jeigu pasinaudojote patarimais ar radote naudingą informaciją, pasidalinkite su kitais palikdami atsiliepimą puslapyje, FB paskyroje arba pasidalindami savo FB puslapyje. Ačiū!

Su planu po Varšuvą

Specialiai tiems, kurie mėgsta pažinti miestą savarankiškai. Individualiai parengtas planas leis miegautis pasivaikščiojimu po Varšuvą nesukant sau galvos apie tai kur pavalgyti, kur nueiti, ką dar pamatyti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s